Hop on - Hop off Bus: Vejle - Jelling - Givskud - Legoland - Randbøldal t/r

Foto: VisitVejle
Transport
Offentlig transport
Denne sommer kan du tage på tur med Vejles hop on – hop off bus gratis til feriens højdepunkter.
Adresse

Vejle Trafikcenter

7100 Vejle

Kontakt

Telefon:76811925

VisitVejle og Vejle Kommune tilbyder igen i år områdets turister gratis bustransport mellem Vejle og nogle af områdets store seværdigheder. Hop på bussen og hop af lige ved Givskud Zoo, Kongernes Jelling og Legoland – eller i centrum af Vejle, hvor du kan shoppe, gå på opdagelse på et museum eller nyde en frokost. Det er nemt, det er gratis, og der er 3 afgange om dagen. Hop på ved Vejle Trafikcenter eller der, hvor du overnatter.

Køreplan for perioden 27.06.-09.08.2020

219: HOP-ON HOP-OFF BUS: Vejle - Jelling - Givskud - Legoland - Randbøldal

Afgang - alle dage

Vejle Trafikcenter

9.00, 13.00, 17.00

Idrættens hus /
hjælpemiddelcentralen

9.03, 13.03, 17.03

Skibet, Vardevej
v/Engbakken

9.12, 13.12, 17.12

Skovdallund

9.20, 13.20, 17.20

Jelling, Kollegievej v/ 
Vestergade

9.23, 13.23, 17.23

Løveparkvej / Givskud Zoo

9.35, 13.35, 17.35

Riis Feriepark

9.42, 13.42, 17.42

Give St.

9.49, 13.49, 17.49

Legoland/Lalandia

10.12, 14.12, 18.12

Randbøldal, Rodalvej
(ankomst)

10.30, 14.30, 18.30

219: HOP-ON HOP-OFF BUS: Randbøldal - Legoland - Givskud - Jelling - Vejle

Afgang - alle dage

Randbøldal, Rodalvej

10.35, 14.35, 18.35

Legoland/Lalandia

10.53, 14.53, 18.53

Give St.

11.16, 15.16, 19.16

Riis Feriepark

11.23, 15.23, 19.23

Løveparkvej / Givskud Zoo

11.30, 15.30, 19.30

Jelling, Kollegievej v/ 
Vestergade

11.42, 15.42, 19.42

Skovdallund

11.45, 15.45, 19.45

Skibet, Vardevej
v/Engbakken

11.53, 15.53, 19.53

Idrættens Hus / biblioteket

12.02, 16.02, 20.02

Vejle Trafikcenter 
(ankomst)

12.05, 16.05, 20.05

Adresse

Vejle Trafikcenter

7100 Vejle

Sidst opdateret af