Grøn oplevelse
©  Foto:

Comwell Roskilde - Møder & konferencer ved fjorden

Møde- og konferencehotel med skøn udsigt over Roskilde Fjord. Her samles I i professionelle rammer med lyse mødelokaler og nærværende service. Nyd pauserne på terrassen, i de hyggelige atriumgårde eller med velsmagende retter i restauranten.

Mødelokaler med muligheder

Comwell Roskilde giver jer rammerne til både små møder og store konferencer.
Med 31 fleksible mødelokaler, et auditorium til 200 deltagere og en dedikeret MeetingDesigner får I et skræddersyet program, hvor formål, arbejdsmetoder og deltagere tænkes ind fra start.
Her er der styr på teknikken, plads til idéerne – og ro til at fokusere på indholdet.

 

Pauser, der giver ny energi

Når I trænger til at trække vejret, ligger fjorden og de grønne områder lige udenfor.
Terrasser, atriumgårde og hyggelige oaser inviterer til uformelle snakke, kreative åndehuller og små breaks med udsigt.
Vil I ryste deltagerne sammen, er der masser af muligheder for anderledes, sjove og udendørs aktiviteter, der sætter gang i både bevægelse og tankeproces.

 

Velsmag, værtskab & overnatning

Forplejningen er mere end bare mad. Den er bæredygtig, fyldt med sæsonens råvarer og skabt til at give energi dagen igennem – alt lige fra hjemmebag til grønne retter og dagens varme måltider.
Skal møde strække sig over mere end én dag, så kan deltagerne slappe af i et af hotellets 159 lyse værelser, mange med udsigt til fjorden eller naturen.
Baren, terrassen og de grønne områder indbyder til uformelle samtaler og en hyggelig afslutning på dagen.